Oh, Hi. My name is $row[name1]. Most of you know me as $row[name2], $row[name3], $row[name4] or nejuspesnejsi.cz

Kategorie:

Nejúspěšnější (osobní)

Doménový spekulant je nesmrtelný

Doménový spekulant je zlý člověk, který drží domény, nic na nich neprovozuje. Neumožňuje to ani cizím lidem a aby toho nebylo dost, tak za ně ještě chce přemrštěné ceny. A všichni by jim to nejraději hodně hustě zavařili.

Argument 1 – zavedete nové domény 1 řádu

V praxi to znamená, že si můžete zaregistrovat třeba .spekulant. Takže si pak můžete vytvářet domény typu www.domenovy.spekulant nebo www.burzovni.spekulant.

No a to má být první likvidační krok. Protože bude víc možností a ceny domén spadnou.

Za podání žádosti bez zaručení schválení a bez možnosti vrácení v případě neschválení se platí 3 600 000 Kč. Cena za jeden rok provozu je 500 000 Kč. O internetu se říká, že tady před 5 lety o něm nikdo nevěděl a za další 5 už nikdo nemusí tušit, co to vlastně bylo.

Pokud budou společnosti investovat takovéto peníze, tak to maximálně potvrdí dlouhou budoucnost internetu a samotných domén. A výhodnost investic do internetu. A domény mohou udělat jedinou možnou věc – růst na ceně. Ne klesat.

A spekulantovi roste cena domén.

Pokud celá tato bublina bude vůbec něco znamenat. Pochybuji.

Argument 2 – zavedete IDN domény

Domény s háčky a čárky.

Příklad. Spekulant vlastní třeba doménu luxusni.cz, která až zas tak luxusní není. Přijde prodejce luxusních zájezdů a rozjede web na luxusní.cz. Spekulant není člověk, který by si na své doméně něco provozoval, takže nepřijde o lidi, kteří budou psát omylem dlouhé í a chodit na funkční web. Naopak 75% bude psát krátké, i když budou chtít na dlouhé.

A spekulantovi cena domény opět roste. Před tím o ní nikdo neměl zájem. Nyní ji chce provozovatel webu na dlouhém íčku. A všechna jeho konkurence. A má na ní zdarma traffic (návštěvnost), kterou si může přilepšit a monetizovat ji (vydělávat na ní).

Spekulant  = šváb. Nesnášejte. Štiťte se. Křičte. Ale nezabijete.

One Comment so far ↓

  • Petr

    Nepis domenovy spekulant. V diskusi pod clankem o TLD krtek a pivo pouzivaji vyraz domenovy lichvar – pojdme se tedy drzet tohoto noveho poetickeho terminu.

    Thumb up4 Thumb down4